Konstrukce pecí:
osvědčená koncepce muflové pece se čtyřmi vytápěnými stěnami a rozvodem energie muflí z mat. SIC (homogenní teplota v celém pracovním prostoru).

Vyzdívka:
z vláknitých materiálů s vysokou tepelně izolační schopností a malou akumulací energie (rychlé vychladnutí pece a příprava dalšího pracovního cyklu). Čelo pece s keramických pěnových otěru vzdorných materiálů s podobnými vlastnostmi.

Regulace pece:
výhradně elektronickým programovatelným regulátorem s regulací PID (řízení mikroprocesorem) opět s certifikací EU - 50 programů v paměti + další prvky možností ochrany. Např. opožděný start až o týden, parametry zůstávají zachovány i při výpadku sítě, ochrana manipulace cizí osobou heslem, detekce chyb programů, parametrů regulace a nastavení termočlánku apod. Elektrovýzbrojí pece je zajištěno zamezení nekontrolovatelného nárůstu teploty v případě poruchy a tím destrukce pece. Přesto byla v SZÚ Brno provedena destrukční zkouška s kladným výsledkem pro bezpečnost obsluhy. Pracovní prostředí elektrovýzbroje je zajištěno v optimálních teplotách systémem stínících desek a chladícím ventilátorem pro zvýšení  životnosti systému.

Ostatní konstrukce pece:
jsou provedeny s ohledem na maximální životnost. Tam, kde je možnost zvýšené koroze pracovním procesem, je použit materiál nerez, ostatní díly jsou opatřeny nástřikem prášku "Komaxit", vypalovaným při 200°C.

Měření teploty:
standardně termočlánek "K" (niklchrom-nikl), na přání termočlánek "S" (platina-platina rhodium: příplatek).